Karavanda İnternet Nasıl Kullanılır? Güncel Kalın! | KARAVANYAP

Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. 

Gizlilik Politikası

Karavanda İnternet Nasıl Kullanılır? Güncel Kalın!
Karavan Genel

Karavanda İnternet Nasıl Kullanılır? Güncel Kalın!

mdo  KaravanYap | 14 Nisan 2024

Karavanda İnternet Kullanımı: Güncel Kalın!

karavan da internet 

Karavan seyahatlerinde en çok sorulan sorulardan bir tanesi ise karavanımda interneti nasıl sağlayacağım? İşte cevabı bu yazımızda!

İnternet günümüzde vazgeçemediğimiz araçlardan bir tanesi. İletişimden sosyal medyaya tüm alanda insanlar sosyalleşmeyi dijital dünyaya taşıdı. Artık gelişen teknolojiler ile Karavanınız ile nerede olursanız olun internete bağlanmakta zorluk çekmiyorsunuz.

Karavanda İnterneti Sağlayan Araçlar

  1. Taşınabilir Modemler
  2. Antenler
  3. Wi-Fi Noktaları
  4. Starlink

1.Taşınabilir Modemler

En çok kullanılan karavan’da internet sağlayıcısı “taşınabilir modemlerdir.” Bunun için en pratik modem 4.5G uyumlu akıllı telefonunuzu taşınabilir modeme çevirmektir. Bunun için ;

Android Cihazlarda:

Akıllı telefonunuzda Ayarlar>Bağlantılar>Diğer Ağlar>İnternet Paylaşımı ve Mobil Erişim Noktası yolunu takip edin. Mobil erişim noktasının sağında bulunan kaydıracı sağa doğru kaydırarak hotspot özelliğini aktif hale getiriniz. 

iOS Cihazlarda:

Ayarlar>Kişisel Erişim Noktası yolunu takip ederek Kişisel Erişim Noktası menüsünün içinde bulunan kaydıraçı aktif edecek şekilde kaydırın. 

Telefonunuzu modeme çevirmek istemeyen ve daha sınırsız, efektif internet kullanmak isteyenler için ise servis sağlayıcıların mobil modemlerinden yararlanabilir. Piyasada Turkcell Superbox veya diğer Telekom şirketlerinin uygun tarifleri bulunmaktadır.

2. Antenler

karavan internet anteni 

Klasik otobüs yolculuklarında muavinlerden rica ettiğiniz Wi-Fi şifresini hatırladınız mı? İşte bu uygulamayı kendi karavanınıza da taktırabilirsiniz. Uydu üzerinden çalışan antenler ile karavanınızın üstüne yerleştirilerek internete bağlanabilirsiniz.

3. Wifi Noktaları

Günümüzde çoğu karavan parkı veya turistik alanlarda kamunun veya özel işletmelerin ücretsiz Wi-Fi noktaları var fakat parklar hariç bu noktalar genelde şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Bu konuda sizi uyurmalıyız!

4.Starlink

karavan için internet starlink 

Türkiye’de şuan için hizmet vermemekle birlikte Avrupa’ya karavan yolcuğu düşünenler için bir öneri olabilecek Starlink, uyduları ile sizlere her noktadan internete ulaşmanızı sağlamakta. Satın alabileceğiniz anten cihazı ile karavanınız ile internete bağlanabilirsiniz. Unutmayın bu biraz maliyetli olabilir.

İçeriğimizi Beğendiniz mi?

Şu anda yorum yok, bu yüzden ilk olun!

Sitede Ara

Etkinlikler

Karavan Fuarı

  • Karavanist 2024
  • Tarih: 14 - 22 Aralık 2024
  • Şehir: İstanbul/TÜRKİYE
  • Adres: Tüyap İstanbul Fuar ve Kongre Merkezi

Sponsorlar