Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. 

Gizlilik Politikası

Karavan Filmleri - Karavanda Geçen Filmler
Karavan Genel

Karavan Filmleri - Karavanda Geçen Filmler

mdo  KaravanYap | 22 Şubat 2022

Karavan Filmleri ve Karavanda Geçen Filmler

Karavan ortak noktamız, karavan severlerin hayatlarında ya karavanları ya da karavan hayali kurdukları düşler var. Bu düşlerin beyaz perdeye aktarıldığı, izlerken karavan düşlerinizin yükseleceği en güzel karavan filmlerini sizler için yazımızda derledik.

Karavan filmleri

  • Lost in America Filmi (1985)
  • About Schmidt Filmi (2002)
  • Paul Filmi (2011)
  • Spaceballs Filmi (1987)
  • Sightseers Filmi (2012)
  • Mutfak Hikayeleri Filmi (2003)
  • Çılgın Karavan (RV) (2006)
  • Bu nasıl aile? (2013)
  • Gülen Adam (1990)
  • Hokkabaz Filmi (2006)

Lost in America Filmi (1985) - IMDb 7.1

Lost in America Filmi

David (Albert Brooks) ve Linda Howard (Julie Hagerty), ikisi de yüksek maaşlı işlerde çalışan mutlu bir çifttir. David çalıştığı reklam firmasında beklediği müdür yardımcılığı görevi verilmeyince, bölüm müdürü ile kavga edip işten ayrılır. Artık tek düşüncesi, gençlik yıllarında izlediği ve o günlerden beri öyle yaşamayı hayal ettiği Easy Rider filmi kahramanlarına benzer bir hayat sürmektir.
Uzun uğraşlar sonucu, karısı Linda’yı da bu tür maceralı bir hayat yaşamaya ikna eder. Evlerini satıp büyük bir karavan alarak yollara düşerler. İlk iş olarak Las Vegas’a gidip, oradaki Gümüş Çan adlı küçük kilisede nikah tazelemeyi planlarlar. Gece geç vakit ulaştıkları Las Vegas’taki ilk gecelerini, ünlü bir kumarhanenin balayı süitinde geçirmeye karar verirler. Ancak bu kararları, Linda’nın şuur altındaki bir çılgınlığı tetikleyecek ve tüm hayatları altüst olacaktır.

About Schmidt Filmi (2002) - IMDb 7.2

schmidt-karavan-filmi-2002

Hayatı, ailesi ve işiyle meşgulken herhangi bir sorun yaşamayan Schmidt, emekliliğinin ardından karısını kaybetmesiyle tepetaklak olur. Üstelik kızı da, uygun olmayan bir adamla evlenme planları yapmaktadır. Geniş bir arazide bir uçan dairenin açtığı kocaman bir boşluğa benzeyen yaşamına bir anlam katmak isteyen orta yaşlı adamımız; hem kendi yaşamını gözden geçirmek, hem de kızının yapmak üzere olduğu hatayı engellemek üzere bir yolculuğa çıkar.

Paul Filmi (2011) - IMDb 7.0

Paul Filmi

Film, Comic-Con’a katılmak için ABD’ye giden iki çizgi-roman fanatiğinin yol boyunca başından geçen komik maceraları anlatıyor. İkilinin yolculukları yolda karşılaştıkları Paul isimli uzaylı ile bambaşka bir hale bürünecektir. Film içerisinde karavan sahneleri ile bilimkurgu ve komediyi içinde barındırıyor.

Spaceballs Filmi (1987) - IMDb 7.1

spaceballs-filmi

Kötü Dark Helmet (Rick Moranis), prenses Vespa'yı (Daphne Zuniga) kaçırıp, gezegenin havasını çalmayı planlayınca, Korkusuz Lone Starr (Bill Pullman) ve onun yarı insan yarı köpek yardımcısı Barf (John Candy) prensesi ve gezegeni kurtarmak için harekete geçerler. Ama zamana karşı da savaşmalıdırlar. Komedi harikası yönetmen Mel Brooks, bu filmde, Yıldız Savaşları üçlemesine göndermelerde bulunuyor. Filmin komedisinde kullanılan karavan ise farklı bir kurgu ortaya çıkarmış.

Sightseers Filmi (2012) - IMDb 6.5

sightseers-filmi

Chris, Tina’ya kendi dünyasını kendi bildiği şekilde göstermek ister. Genç sevgililer bir karavana atlayarak İngiliz Adalarını gezmeye başlar. Tina korunaklı bir hayat yaşamıştır ve Crich Tramvay Müzesi, Ribblehead Viyadükü, Keswick Kalem Müzesi gibi Chris’in ona mutlaka göstermek istediği yerler vardır. Fakat hayallerinin yıkılması uzun sürmez. Çevreyi kirletenler, gürültücü gençler ve Tina’nın her şeye karışan annesi Chris’in hayalini gerçekleştirmesine engel olmaya başlar. Bu engellemeler Chris’i hiç istemediği yerlere götürür.”

Senaryosunu Alice Lowe ve Steve Oram’ın yazdığı Sightseers’ın başrollerinde gene Lowe ve Oram var. Oyuncu kadrosunda bu ikilinin dışında Sara Stewart, Tony Way, Lucy Russell, Jonathan Aris, Richard Lumsden ve Monica Dolan gibi isimler yer alıyor.

Mutfak Hikayeleri Filmi (2003) - IMDb 7.4

Mutfak-Hikayeleri-Filmi

İkinci Dünya Savaşı sonrasında İsveç’te, ortalama bir ev kadının yıl boyunca, evine yemek taşıyabilmek için Norveç’le Kongo arasındaki yol kadar yürüdüğü anlaşılır. Bir araştırma şirketi, Norveç’in kırsal bölgelerine 18 adet araştırmacı göndererek bekar erkeklerin mutfak alışkanlıklarını gözlemlemek için bir araştırma başlatır.

Kendi halinde bir bilim adamı olan Folke de, ufak çiftliğinde tek başına yaşayan yaşlı Isak’ı gözlemlemek üzere Isak’ın mutfağına yerleşir. Kurallara göre gözlemci ile denek arasında hiç bir diyalog olmamalıdır. Zamanla sürekli kendini gözetleyen birinin varlığından sıkılan Isak, sıkıntısını belli etmekten çekinmez. Fakat sessiz bir rutinin içinde aynı çatıyı paylaşan bu iki insanın arasında, zamanla hoş bir diyalog gelişmeye başlar.

Çılgın Karavan (RV) (2006) - IMDb 5.5

Çılgın-Karavan-Filmi-RV-2006

Başrollerini komedi filmlerinden tanıdığımız Robin Williams, Kristin Chenovet ve Josh Hutcherson’un paylaşıyor. Film, 40 küsür yaşlarında olan Bob Munronun (Robin Williams) kariyeri ve ailesi arasında kalmasını konu ediyor.

Hem tatil hem kariyer nasıl bir arada yürür görmek istiyorsanız bu filmi kaçırmayın. Diğer aile olan Gornickerler’in filme dahil olması filmi daha da renklendiriyor. Tesadüfler, diğer aileden kaçışlar ve aile bağları adına gerçekten kaçırılmaması gereken bir film. Ailesiyle karavanla yaz tatiline çıkışı ve başlarına gelen komik olayları anlatan filmimiz ailesi ile güzel vakit geçirmek isteyen karavan ve film severler için harika bir seçim.

Bu nasıl aile? (2013) IMDb 7.0

bu-nasil-aile-karavan-filmi

David Burke, kendi bölgesinde etliye sütlüye bulaşmadan çalışan, yerel bir uyuşturucu satıcısıdır ve şimdiye kadar işleri hep yolunda gitmiştir. Fakat bir gasp sonrasında elindeki malı kaptırınca marihuana satıcısı Brad'e borçlanır. Brad ona bir şans verir ve Meksika sınırından yüklü miktarda uyuşturucu geçirmesini ister. David'in sınırı dikkat çekmeden geçebilmesi için esaslı bir plana ihtiyacı vardır ve kısa süre içerisinde bulur. David kılık değiştirerek aile babası olacaktır! Kuracağı ailedeyse anne rolünü striptiz dansçısı Rose üstlenirken, henüz bakir bir genç olan Kenny ve kaçak genç kız Casey de ailenin çocukları numarasını yapacaktır. Hepsi birbirinden farklı karakterdeki bu aile üyelerini ise yol boyunca kullandıkları karavan ile çılgın maceralar bekler. 

Gülen Adam (1990) IMDb 7.7

Gülen-Adam-Filmi-1990

Her bebek doğar doğmaz ağlamaya başlar ama adı Yusuf konulan bu bebek diğerlerinden çok farklıdır; Yusuf ağlamaz sürekli güler. Yusuf bebek büyür, çocuk olur, genç olur, hatta koca adam olur ama ömrü boyu asla ağlayamaz; en üzücü olaylarda dahi sinirden gülmeye başlar. Çevresindekiler onu yanlış anlasa, ailesi kızsa dahi Yusuf’un elinden hiçbir şey gelmez. Film, gecekonduda yaşayan bu gülen adamla zabıta amiri arasındaki köşe kapmacayı merkezine alıyor.

Yabancı sinemadan verdiğimiz örneklere bir de Türk sinemasının büyük ustası Kemal SUNAL filmi olan Gülen Adam ile devam edelim. Türkiye'de ev sahibi olmanın zorlukları ile boğuşurken karavan modeli ile evini mobil yapan film karakterimiz güldürürken düşündürüyor.

Hokkabaz Filmi (2006) - IMDb 7.4

hokkobaz-cem-yılmaz-filmi

Cem Yılmaz'ın ticari komedi filmi yerine daha çok Avrupa sineması örneklerine benzeyen sevimli dramatik bir deneme ile beyazperde'ye çıktığı bu filmde, çocukluğundan beri sihirli şeylere ilgili duymuş olan İskender, dikiş tutturamamış genç bir adamdır. Israrla kendisinin bir sihirbaz olduğunu iddia etse de, yakın arkadaşı ve yoldaşı Maradona haricinde hiç kimse bunu kabul etmez ve küçümseyerek onun bir hokkabaz olduğunu iddia ederler. İskender’in babası Sait de, evladından utanmaktadır. Oğlunu hiç bir zaman takdir etmez, çünkü o da oğlunun yaptığı işten gurur duymamaktadır. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır. Cem Yılmaz'ın Ali Taner Baltacı ile birlikte yönetmenlik koltuğunu paylaştığı Hokkabaz, 2006’nın keyifli yerli yapımlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Karavan sevenlerin ilgisi çekecek çekme karavan ile turneler düzenleyen karakterimiz karavan severlere farklı duygular yaratıyor.


Karavan Filmleri ve Karavan içeren filmleri sizler için derledik, İçeriğimizi beğendiyseniz daha fazla karavan severe ulaştırmak için paylaşmayı ve Yorum yapmayı unutmayın.. 💚

İlgili kelimeler:

Karavan filmleri, karavanda geçen filmler, karavan içeren filmler, karavanda çekilmiş filmler, karavan türk filmleri

İçeriğimizi Beğendiniz mi?

∅ 5 Yıldız 1 Oy

Şu anda yorum yok, bu yüzden ilk olun!