Bu website, kullanıcı deneyimini arttırmak için çerezleri kullanmaktadır. Sitemizi kullanarak bunu kabul etmiş sayılırsınız. 

Gizlilik Politikası

Karavan Dış Kaplama Malzemeleri
Karavan Malzemeleri

Karavan Dış Kaplama Malzemeleri

mdo  KaravanYap | 12 Mart 2022

Karavan dış cephe kaplama malzemeleri

Karavan yapımında dış kaplama malzemesi tercih derken çevreci ve dış etkenlere karşı dayanıklı malzemeler önceliklidir. Yağmur, ıslak zemin ve yalıtımın anlamında oldukça iyi ve fiyat performans ürünleri ülkemizde sıkça kullanılmaktadır. 

Karavan yapımı için CTP Levhalar; kullanımı kolay ve amacına uygun en güzel çözümleri üretir. Muadillerine göre avantajları çok fazla olması açısından tercih sebebi olmaktadır. 

karavan-dış-cephe-kaplama-malzemesi

Amatör olarak kendi karavanını yapmak isteyenlere çok büyük kolaylıklar sağlar. Karavanın üst tavanı, yan paneller ve ıslak zeminler için rahatlıkla kullanılabilir. Esnek özelliği sayesinde kıvrımlı yüzeylerde istenilen görselliği sağlar. 

İstenilen ebatlarda ve kalınlıklarda, levha şeklinde ya da uzun rulo halinde temin edilebilir. Levha şeklinde olanların ebatları 125x200 cm yada 150x250 cm şeklindedir. Karavanınızın alanı ne kadar ise ona göre tercih yapabilirsiniz.

Rulo halinde olanlar ise 210 cm eninde, boyları ise 10-20-30-50-60 metre olarak temin edilebilir. 

Kalınlıkları ise genellikle 1,5-2 mm aralığındadır.

*** 4 mm kalınlığında belli kalınlıkta alüminyum levhalar arasına polietilen malzeme koyarak yüksek darbe dayanımlı ve oldukça kaliteli alüminyum kompozit paneller kullanılabilir.Alüminyum kompozit panel nedir?

Alüminyum kompozit panel, iki adet alüminyum levha ve arasına düşük yoğunluklu polietilen malzemenin birleşiminden oluşan yapı malzemesidir. Üst alüminyum levhanın boyalı olması ve bu boyanın üstün dayanımına ilave olarak panelin sağladığı ses ve ısı yalıtımı sebebiyle karavan malzemesi olarak oldukça çok tercih edilir.

Karavan Kaplama için Yüksek Kaliteli Alüminyum Kompozit Panel Avantajları

  • Karavan kompoziti yüksek mukavemete sahiptir. Aynı ağırlıktaki metallerden daha fazla ağırlık taşıyabilmektedir. CTF panellerden daha fazla sağlam ve yüksek tutuş gücüne sahiptir.
  • Karavan kompoziti estetik ve pürüzsüz yapısı sayesinde şık bir görünüm sağlar.
  • Alüminyum kompozit panel ile kaplı oldukları için karavan kompozitleri kolay kolay deforme olmaz, kırılıp, eğilip bükülmez.
  • Kullanımı kolaydır. Tercihe bağlı olarak levhaya istenilen şeklin verilmesi ve levhanın istenilen ebatlara getirilmesi mümkündür.
  • Korozyona karşı dayanıklıdır. Küf tutmaz, çürümez ve rutubeti önler.
  • Karavan Alüminyum Kompozit Paneli ekonomiktir. Uygun fiyata tam koruma sağlar.
  • Isı ve ses iletim katsayısı düşüktür. Soğuk, sıcak geçirmezler ve elektriksel iletkenlikleri sıfırdır.
  • İşleme kolaylığı ve mukavemeti sayesinde yaratıcılığınızı dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlar.
  • Karavan kaplama uygulamalarında en iyi sonucu verir.
  • Koruyucudur. Hava etkilerine dayanımı sayesinde kapladığı alanı korur.

       Karavan kompoziti çok hafif ürünlerdir. Darbe direnci yüksektir. Karavan kompoziti %100 geri dönüştürebilir, çevre dostu ürünlerdir. Alüminyum kompozit derz bıçağı, elmas uçlu kesme taşları ile kolaylıkla kesilebilir. Bütün bu avantajları sayesinde karavan kompoziti, karavan dış cephe kaplama uygulamalarında kolaylıkla kullanılabilir. Karavan dış cephe kaplama sırasında alüminyum karavan kompoziti esnek yapısı sayesinde istenildiği gibi eğilip bükülebilir. İşlevsel kullanım alanı bulunan karavan kompoziti karananın dış yüzeyinden içeriye güneş ışınlarını, ses, su gibi olumsuz durum oluşturabilecek etkenleri önler. Hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır. 

İçerikle alakalı kelimeler:

Karavan dış kaplama malzemeleri, karavan kompozit panel, çekme karavan panel malzemesi, karavan dış panel kaplama, karavan için alüminyum levha.


Yorum yapmayı unutmayın.. 💚

İçeriğimizi Beğendiniz mi?

∅ 4.9 Yıldız 14 Oy

Şu anda yorum yok, bu yüzden ilk olun!